Rozwój osobisty
Co ludzie powiedzą?! Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Tytuł dzisiejszego wpisu to jednocześnie tytuł brytyjskiej komedii (org. Keeping Up Appearances – jeśli nie oglądałeś/oglądałaś to szczerze polecam).
Z drugiej strony to właśnie taka fraza powstrzymuje nas często przed działaniem. Działaniem, które często może przynieść nam dużo dobrego.

Więcej… [Co ludzie powiedzą?!]
 
Krótko o produktywności Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Dziś bardzo krótko o produktywności w 11 słowach:

“One thing at a time. Most important thing first. Start now.”

Znalezione na Lifehacker.com

Więcej… [Krótko o produktywności]
 
Gdy kartka to za mało... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Jeśli nosisz ze sobą kartkę i długopis aby zapisywać ważne informacje – ten wpis jest dla Ciebie (a jeśli nie to też przeczytaj – może zaczniesz). Jeśli uważasz, że taka kartka jest nieporęczna i nie do końca spełnia swoje przeznaczenie – czytaj dalej. W tym wpisie tym przedstawię niewielkie narzędzie, które sprawi, że z ochotą będziemy nosić je ze sobą a nasze notatki będą uporządkowane i czytelne.

Więcej… [Gdy kartka to za mało...]
 
Potęga Umysłu Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Dwa ciekawe wideo odnośnie potęgi naszego umysłu:

Więcej… [Potęga Umysłu]
 
Poznaj SEKRET ludzi sukcesu – video Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Sekret jest prosty i można go streścić w prawie przyciągania: to co myślisz staje się rzeczywistością. Polecam obejrzenie szczegółów na poniższych 9 kawałkach filmu (prawie 1,5 h oglądania, ale warto).

Więcej… [Poznaj SEKRET ludzi sukcesu – video]
 
Gdy doba to za mało... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Często słyszymy, iż jaka to szkoda, że doba trwa tylko 24 godziny. Czasem sami wypowiadamy podobne zadania.  W ostatnim wpisie o zarządzaniu czasem dowiedzieliśmy się jak sprawić aby choć część tego czasu wykorzystać bardziej produktywnie. Dziś powiemy sobie jak możemy sprawić aby nasz sen był także bardziej "produktywny".

Więcej… [Gdy doba to za mało...]
 
10000 godzin do bogactwa... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Skąd taki tytuł? I do jakiego bogactwa ma to nas zbliżyć? 10000 godzin to granica, którą należy osiągnąć jeśli chcemy osiągnąć poziom eksperta w dziedzinie, której się poświęciliśmy.

Więcej… [10000 godzin do bogactwa...]
 
Bądź jak lokomotywa... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Czy czasem masz problem ze zbyt dużą ilością zadań do wykonania? Zdarza Ci się, że bierzesz na siebie coraz to więcej obowiązków, zlecanych przez przełożonych czy też przez przyjaciół, tylko dlatego, że nie chcesz ich zawieść? Robisz i robisz, aż w pewnym momencie masz na głowie tak dużo, że przestajesz panować nad wszystkim i robisz mniej niż byłbyś/byłabyś w stanie zrobić pracując w normalnym tempie.

Więcej… [Bądź jak lokomotywa...]
 
Strach – Nasz najgorszy wróg… Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Strach to naturalny stan naszego organizmu. Pomagał on naszym pierwotnym przodkom przetrwać w niesprzyjającym otoczeniu. Uczucie strachu powoduje, że nasze mięśnie są napięte przygotowane do walki lub ucieczki.

Więcej… [Strach – Nasz najgorszy wróg…]
 
Opuść swoją strefę komfortu Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

W codziennym życiu nasze działania skupiają się w otoczeniu kilku stref. Jest strefa pracy - do której należą nasi współpracownicy, szefowie oraz klienci. Jest strefa przyjaźni zawierająca naszych bliższych i dalszych znajomych. Jest też nasza strefa domowa - nasz współmałżonek, nasze pociechy. Często strefy te są niezmienne przez bardzo, ale to bardzo długi czas.

Więcej… [Opuść swoją strefę komfortu]
 
Weź się w garść. Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Jeśli nie chcesz nic osiągnąć w życiu - nie czytaj tego posta. Jeśli przelatujące przez palce życie nic Cię nie obchodzi - nie czytaj tego posta.

Więcej… [Weź się w garść.]
 
Jak się uczyć... Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Na tej stronie poruszamy tematy dotyczące edukacji. Zarówno osobistej jak i edukacji finansowej. Jednak nie napisaliśmy jeszcze o rzeczy podstawowej. Mianowicie - jak się uczyć. Pytanie może banalne - wszyscy przecież mamy za sobą (przynajmniej) 8 lat nauki (choć teraz nie wiem jak to wygląda po reformach szkolnictwa). Ale czy tak naprawdę to, czego nauczyliśmy się podczas 8 lat było najefektywniejszym sposobem?

Więcej… [Jak się uczyć...]
 
Jak sobie posprzątasz, tak... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

...się pobudzisz do kreatywności. Może brzmi to troszkę tajemniczo, ale mam nadzieję, że zaraz stanie się jaśniejsze. Przypomnij sobie jak jakiś czas temu (wpis Zmień się) pisałem o tym, że dobrze dla naszej kreatywności zrobić coś inaczej niż robiliśmy to dotychczas, np. zamienić się miejscami z naszymi kolegami z pracy. Dla tych, dla których taka opcja jest niedostępna istnieje jeszcze inna lżejsza jej forma.

Więcej… [Jak sobie posprzątasz, tak...]
 
Zwiększ swoją prędkość czytania... Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Zapewne wiesz, że średnia prędkość czytania wynosi około 200-240 słów na minutę. Wiesz pewnie także, że wynikiem takim nie ma się co chwalić, gdyż u osób, które ćwiczą umiejętność szybkiego czytania prędkość ta wynosi nawet do 1000 słów na minutę.

Wiem, co sobie pomyślisz. Jednak uzyskanie takiego wyniku wymaga dużo pracy. Umiejętność szybkiego czytania opłaca się rozwijać. Jeśli jednak chcesz widzieć szybsze efekty już teraz, możesz skorzystać z opisanego poniżej rozwiązania.

Więcej… [Zwiększ swoją prędkość czytania...]
 
Planowanie na okrągło... Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Masz problem z podjęciem działania? Masz tendencję do długotrwałego i doprowadzonego do perfekcji planowania? Ten post jest właśnie dla Ciebie. Doprowadzone do perfekcji planowanie może, z jednej strony uchronić nas przed porażką, z drugiej jednak może spowodować, że nasz projekt nigdy nie zostanie zrealizowany. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio 'długie' planowanie. 

Więcej… [Planowanie na okrągło...]
 
Zmień się Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
AddThis Social Bookmark Button

Czy wiesz, że nasz mózg przyzwyczaja się do czynności, które wykonujemy codziennie i po pewnym czasie wykonujemy je prawie automatycznie? Z jednej strony jest to bardzo cenna cecha, gdyż możemy pewne zachowania 'zakodować' sobie i wykonywać je automatycznie.

Więcej… [Zmień się]
 
Bądź jak dziecko Drukuj Email
AddThis Social Bookmark Button

Jeśli jesteś szczęśliwym "posiadaczem" potomka, zapewne zauważyłeś w jaki sposób dziecko potrafi poznawać otaczający świat. Używa w tym celu zmysłu smaku, wkładając każdy napotkany przedmiot do ust. Nie wie jak "działa" świat, dlatego kosztuje wszystkiego.

Więcej… [Bądź jak dziecko]